€1 miljoen voor batterij bij windpark De Watergeuzen
Nieuwe investering Regionaal Duurzaam Fonds
€1 miljoen voor batterij bij windpark De Watergeuzen
We breiden een windpark langs de A4 in Zoeterwoude uit met 10 MW / 20 MWh opslagcapaciteit vanuit ons Regionaal Duurzaam Fonds! Het opslagsysteem op deze co-locatie zal bijdragen aan netstabiliteit, vermindering van netcongestie en efficiënter gebruik van groen opgewekte energie. Een samenwerking met Rijnland Energie Coöperatie; het park is volledig in bezit van omwonenden!
De Watergeuzenbatterij slaat windenergie op wanneer dit niet direct geleverd kan worden aan het net, levert stroom terug zodra de vraag (en prijs) hoog is en handelt zo mee op de energiemarkt. De batterij kan 2 uur lang op vol vermogen leveren: één zo’n lading volstaat om ca. 23.000 huishoudens 2 uur lang van stroom te voorzien. Een welkome toevoeging aan ons energiesysteem!
Investerings-resumé
- Installatie: De Watergeuzenbatterij
- Capaciteit: 10 MW / 20MWh
- Locatie: Zoeterwoude – langs de A4 (Zuid-Holland)
- Verwachte oplevering: zomer 2027
- Omvang investering: €1 miljoen
- Partners: Rijnland Energie Coöperatie & Emmett Green
Ondernemen met buurtbewoners
In 2022 kochten 620 buurtbewoners ieder een stukje windmolen: deze draaien volop en leveren jaarlijks groene stroom voor ca. 3.300 huishoudens. Een succesvol, lokaal initiatief. Door een batterijsysteem toe te voegen aan de bestaande aansluiting, vergroten we de efficiëntie van de 2 turbines en geven we het park een nóg opgewektere toekomst.
De batterij bestaat uit 6 batterij-units, plus de nodige randapparatuur. Deze wordt aan de voet van een van de turbines geplaatst, omheind en netjes aan het zicht onttrokken met beplanting. En gekoppeld aan de bestaande netaansluiting van het windpark: minder netkosten, meer rendement!
23.000 huishoudens 2 uur lang van stroom voorzien: 10 MW is een substantiële aanvulling op ons net
Positieve groei opslag-portefeuille
Vanuit ons Regionaal Duurzaam Fonds wordt Meewind mede-aandeelhouder van de onderneming die het project gaat realiseren. Ons belang: €1.000.000. Wederom een co-locatie maar dit keer met wind in plaats van zon! Een mooie aanvulling op onze portefeuille: windparken leveren op andere momenten stroom dan zon.
Net als ons batterijproject bij de zonneweides van Someren past ook deze nieuwe investering in de ambitie om het rendement te verhogen.

Mee-investeren?
Dat kan via ons Regionaal Duurzaam Fonds, waarmee je ook investeert in +25 andere projecten in de regio. Van aardwarmte tot zonnestroom. En van batterij-opslag tot WKO-installaties.
Bekijk hier het fonds →